Zdjęcia-0007 []

Tradycja ogrodów sięga czasów prehistorycznych.

Człowiek otaczał się ogrodami odkąd istnieje, przyczyna takiego stanu rzeczy leży w fakcie wielkiej miłości człowieka do przyrody, a także użyteczności roślin dla człowieka, bo kto nie chciałby zjeść pomidora, czy truskawki z własnego ogródka.

Ogrody istniały także w starożytnym Rzymie, Grecji i innych metropoliach tamtych czasów. Były one pożądaną ozdobą domostw ówczesnej ludności, która sumiennie je pielęgnowała. Niezwykły rozwój ogrodnictwa nastąpił w VII wiecznej Anglii, której niezwykłej urody zadbane ogrody przeszły do historii, a wiele z nich jest pieczołowicie utrzymywane do dziś. Ogrody dzisiejszych czasów nie są aż tak wykwintne jak średniowieczne ogrody angielskie, jednak wciąż są nieodłącznym elementem miejsc zamieszkania ludności.

Ogrody przyszłości prawdopodobnie będą o wiele piękniejsze od dzisiejszych, ponieważ zauważamy ogromny rozwój tej dziedziny uprawy roślin i ich skuteczny marketing, żeby nie powiedzieć modę na posiadanie ogrodu lub przynajmniej tarasu, czy korytarza ogrodowego. Ogrody XXII wieku być może będą nieco podobne do średniowiecznych angielskich ogrodów, które do dziś wywołują niekłamany podziw u zwiedzających, jednak przewidujemy, że oprócz roślin Środkowej Europy, składać się będą również z dziś bardzo modnych orientalnych roślin.

Wiedza na temat uprawy roślin i ich ewolucji naturalnej, jak i ewolucji sztucznie wywołanej krzyżówkami genetycznymi, jest w dzisiejszych czasach bardzo rozwinięta i ma ogromną rzeszę zwolenników. Nie ma nic piękniejszego niż dom zanurzony w kolorowym ogrodzie, gdzie możemy się opalać, zbierać owoce i pielęgnować rośliny, a kwiaty cięte i doniczkowe to najpiękniejsze ozdoby naszych mieszkań, domów i biur.

Na łamach naszego serwisu ogrodniczego postaramy się przybliżyć naszym czytelnikom te nie tak tajemne jakby się wydawało arkana ogrodnictwa. Zapraszamy do śledzenia kolejno publikowanych na kartach naszego czasopisma artykułów na popularne tematy ogrodnicze.